1. Úvodní stránka
  2. O mateřské škole

Vítejte na stránkách školky Oslavická

V září roku 2012 byla otevřena nová třída mateřské školy na 2. ZŠ Oslavická, která se stala součástí mateřské školy Mírová.

 

 

thumb intro-ms-oslavickaTato třída vznikla z důvodu zvýšené poptávky po místech v mateřských školách v době zápisu pro školní rok 2012/2013. Otevření této třídy se podařilo v rekordním čase - v květnu zastupitelé odsouhlasili přestavbu části ZŠ na třídu MŠ a v posledním červnovém týdnu začala firma se stavebními úpravami. 30. 8. 2012 proběhla úspěšně kolaudace a 3. 9. 2012 mohla být slavnostně otevřena.

Jednotřídní mateřská škola se nachází v přízemí budovy 2. ZŠ Oslavická. Tato prostorná, moderně vybavená třída "Veverek" má kapacitu 28 dětí ve věku 2 - 7 let. V přízemí se nachází šatna pro děti, hygienické zařízení, samostatná místnost pro čisticí prostředky, místnost pro hračky a kuchyňka pro výdej jídel. Pro mateřskou školu je připravována strava ve školní kuchyni 2. ZŠ Oslavická. Mateřská škola má také k dispozici školní zahradu, která je vybavena herními prvky pro pohybové i relaxační aktivity dětí. Ve třídě je moderní, nízký nábytek, který je otevřený, policový. Děti si mohou hračky, výtvarný materiál i ostatní pomůcky sami volně brát i ukládat. Židličky a stolky jsou ve dvou velikostech, odpovídající vzrůstu a věku dětí. Pro pohybové aktivity mohou děti využívat tělocvičnu a víceúčelové hřiště základní školy, pro pobyt venku zahradu v areálu mateřské školy a park poblíž Domova pro seniory.

Třída "Veverek" je zaměřena především na spolupráci se ZŠ, na pracovní činnosti s keramickou hlínou, enviromentální výchovu a všestranný pohybový rozvoj dětí.

Aby děti i jejich rodiče zvládli vstup do mateřské školy v klidu, v pohodě a bez výrazných problémů, nabízíme adaptační program "Poprvé ve školce" se vstřícnou a otevřenou komunikací.

"Předškolní období je šancí pro celkový rozvoj dítěte, vytvoření předpokladů pro celoživotní vzdělávání a život v budoucnosti."

"Každý týden se věnujeme cvičení, tanci, zpěvu, hrajeme si, tvoříme, pracujeme, povídáme si, posloucháme pohádku a učíme se něco nového a důležitého pro život."

 

NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru novinek a budete informovaní o dění v naší školce.

Zřizovatel školy
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru